Serkan BAĞÇE

Genel Müdür

Müşterileri büyütme ve elde tutma odağında geliri maksimuma çıkarma özelinde tutarlı bir geçmişe sahip deneyimli bir yönetim danışmanı olarak, 16 farklı büyük şirkette 40'tan fazla uzun vadeli proje yönetti.

Son 5 yılda özellikle Kurumsal İnovasyon ve “Startup Engagement” alanında Türkiye’nin en büyük şirketlerinde inovasyon stratejisi geliştirerek programlar düzenliyor. Startup Ekosisteminin problemlerine odaklanan StartupMarket.co’nun kurucusu olan Bağçe Şu anda Fongogo’nun Genel Müdürlüğü pozisyonunu icra etmekte.

Ayşe Toktaş

Ekosistem İlişkileri Yöneticisi

Ayse, Süleyman Demirel üniversitesinde işletme bölümü okudu. Mezuniyet sonrası kariyerinin ilk yıllarında Satış / Pazarlama sektöründe işe başlayarak iletişim konusunda uzmanlaşmak ve hedeflerine ulaşmak adına satış yönetimi, etkili iletişim, ikna teknikleri gibi alanlarda eğitimler aldı ve sonrasında Türkiye'de FMCG sektöründe öncü bir firmada, Aydın/ Denizli bölgelerinde Key Account Manager olarak kendi ekibini yonetti. Gelişen dünyada teknoloji ve yeni projelere karşı olan merakı ve ilgisi sonucu , teknolojik firmalara,Üniversitelere,TÜBİTAK destekli projelere, Teknokentlere, yurtiçi ve yurtdışı tüm süreçlerinde yıllardır Fikri Sınai Mülkiyet Hakları konusunda danışmanlık ve mentörlük vererek uzmanlaştı. Bununla beraber özellikle üretim ve ihracat yapan firmalara, danışmanlık vererek kalite yönetim sistemleri, uluslararası ticari süreç yönetimi gibi konularda uzmanlık kazanmalırını sağladı. Tüm bu uzmanlık ve yetenekleri sonucunda, ekosistemin öncüsü Fongogo ile yolları kesişti, edinmiş olduğu tecrübe ve bilgilerini,Fongogo ekosisteminin değerli kullanıcıları için sunmaya devam ediyor.

Zülfü Cem ATEŞ

Startup İlişkileri Yöneticisi

Fongogo’ya 2021 yılında Proje Koordinatörü olarak katılan Cem, ödül projelerin değerlendirilmesinden ve gerçekleştirilmesinden sorumludur. Bunun yanı sıra kitle fonlamasını gündelik yaşamın bir parçası haline getirmek için sosyal ve ekonomik olarak değer yaratacak kampanyalar tasarlayıp hayata geçirir.

Cem’in mottosu; “Nefes alıyorsan ümit vardır, aklına geliyorsa yaparsın!”

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi – Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde tamamladı. Sonrasında multidisipliner yapısı ve finansa olan ilgisi nedeniyle İstanbul Üniversitesi – İktisat bölümü öğrencisi oldu. Akademik eğitiminin yanı sıra girişimcilik, fütürizm, finans – davranışsal finans, toplumsal kalkınma alanlarında çeşitli dernek ve topluluklarda aktif rol almaktadır – Projeler üretip hayata geçirmektedir.

Öğrencilik döneminde; TUBİTAK – Ulusal Gözlemevi (Stajyer), Nero Endüstri Savunma Sanayii A.Ş (İş Geliştirme Stajyeri), İstanbul Üniversitesi Gözlemevi ve Araştırma Merkezi (Asistan) gibi kurumlarda yer almıştır. Sonrasında profesyonel kariyerine 2018 yılında Apple Türkiye’de Bölge Satış Eğitmeni (Regional Sales Trainer) olarak başladı ve yeni eğitim programları tasarlayıp uyguladı.

Alin F. MANGİYAN

İdari İşler Yöneticisi

Alin Mangiyan, eğitim hayatını yuva, ilkokul, ortaokul Pierre Loti (Papillon), Amerikada J.Eugene Mc Ateer High School ve S.F. College’da American Dili-Turizm ve Otelcilik’de tamamlamıştır.

Hyatt Regency İstanbul’da ön büro, müşteri ilişkileri, finans direktörü Asistanı, Coca-Cola genel müdürlüğünde kalite güvence direktörü asistanlığından sonra tekrar USA’da Rainbow Medikal İdari İşler Müdürlüğü ve NaturalMind Sanat Galerisi Direktörlüğü yapmıştır.

2012’den itibaren Türkiye’de Green Park İstanbul Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Asistanlığı yaptıktan sonra Menka A.Ş.’de yönetici asistanlığı görevinde bulunmuştur. Alin, 2022’de Fongogo ekibine İdari İşler Yöneticisi olarak katılmıştır.

Fatih Yıldırım

CTO

Doğuş Koleji öğrenimi sonrasında 1993 yılında analist/yazılım geliştirici olarak başladığı bilişim sektöründe 25. yılında yazılım mimarı olarak projeler geliştirmeye devam eden Fatih, Marmara Üniversitesi Programcılık mezunu ve sonrasında uzun yıllar YTÜ Harita Mühendisliği öğrencisi olarak eğitimini sürdürdü. Mekom ile 8 yıl süre ile tüm Toyota ve Nissan bayilerinin ve sayılı Peugeot bayilerinin kullandığı otomotiv ERP sistemi ve Buga OTIS Asansörleri'nin kullandığı üretim ve finans sistemini geliştiren takımda analist/yazılımcı olarak çalıştı. Daha sonra Doğuş Üniversitesi bünyesinde yine 8 yıl süre ile üniversite yazılımları geliştirdi ve yöneticilik yaptı. Sonrasında email/sms marketing, e-ticaret, mobil ödeme ve finans sektörleri içinde sayısız projede görev aldı ve projeler geliştirdi. MOL Turkey şirketinde Nasdaq kote olma sürecinde IT departmanı yöneticiliği yaptı ve PCAOB denetim süreçlerini başarı ile tamamladı. Şimdi ise kurucu ortağı olduğu şirketlerde bilişim teknolojileri kurumsal mimari oluşturma, yazılım ve veritabanı geliştirme, BT politika, uyumluluk, denetim ve güvenlik konularında çalışmaları devam eden Fatih, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Melike Gökbayrak

Mali İşler Yöneticisi

Ordu Üniversitesi İktisat lisans bölümünde 2016 yılında mezun oldum. Kariyerime SMMM staj sınavını kazanarak ve mali müşavirlik ofisinde çalışarak başladım. 2 yıllık çalışma süremde farklı sektörlerde firmaların tüm genel muhasebe süreçlerini yürüttüm. Staj sürem içerisinde Işık Üniversitesi Muhasebe ve Denetim Yüksek lisans eğitimime başladım 2019 yılında mezun oldum. Yüksek lisans eğitimin sonrası kariyerime İntetra Teknoloji şirketinde muhasebe sorumlusu olarak 4 yıl boyunca devam ettim. Bu sırada Maliyet muhasebesi- Denetim&Raporlama -Teknopark girişimleri AR-GE teşvikleri ve İhracat teşvikleri alanında çalışma ve uzmanlaşma fırsatı yakaladım. 2020 yılından stajımı tamamladım ve mesleki yeterlilik sınavlarına girerek SMMM(CPA) belgemi almaya hak kazandım. Şuan Fongogo ekibi içerisinde Mali İşler Yönetici olarak görev almaktayım.

Emre Berat BAYRAKTAR

Yazılım Geliştirme Uzmanı

Fongogo’ya 2021 yılında Yazılım Geliştirici olarak katılan Berat, Pamukkale Üniversitesi Mekatronik mühendisliği 2021 mezunudur. Fakat sevdiği alan olan yazılıma öğrencilik hayatına devam ederken dışardan kurslar bitirerek ve projeler geliştirerek hazırlanmıştır. 2021 yılında DMN Yazılım şirketinde yazılım geliştirici olarak başlamış sigorta otomasyonu yazılımlarının üretilmesinde aktif rol oynamıştır. 8 ay bu şirkette çalıştıktan sonra Fongogo bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Eğitim döneminde: THK Üniversitesini Yazılım Uzmanlığı Eğitimi, Btk Akademinin C#, .NET Core 3.0 & C# 7 Backend Frontend Geliştirici Kursu 1, .NET Core 3.0 & C# 7 Backend Frontend Geliştirici Kursu 2, .NET Core 3.0 & C# 7 Backend Frontend Geliştirici Kursu 3, .NET Core 3.0 & C# 7 Backend Frontend Geliştirici Kursu 4, Sıfırdan İleri Seviye Modern Javascript Dersleri ES7+, Yazılım Geliştirici Yetiştirme Kampı eğitimlerini tamamlamıştır.

Birten Akyıldız

İş Operasyonları Yöneticisi

Eğitimine Ankara'da başlayan Birten, Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümünden 2017 yılında mezun olmuştur. Daha sonrasında Hacettepe Üniversitesinde Muhasebe-Finans bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. Bir sene yüksek lisans eğitiminden sonra Ernst and Young şirketinde vergi danışmanı olarak çalışmıştır. Ardından bir süre Johnson Controls şirketinde Finansal Analist olarak çalışmaya devam etmiştir. 2021 yılında tezini "Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ülkelerdeki Kitlesel Fonlamanın Karşılaştırılması Üzerine Bir İnceleme" ile tamamlayarak kitlesel fonlama başarı kriterleri üzerine analiz yapmıştır. Bu süreçte kitlesel fonlamayı araştırarak, Türkiye'de neler yapılabilir, dünyadaki örnekleri ile aynı seviyeye nasıl gelebilir araştırmalarını kapsamlı bir şekilde yapmıştır. Şu anda Fongogo'da İş Geliştirme ve İş Birlikleri Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ezgi Karaduman

Yatırım Müdürü

Kocaeli Universitesi’nde Ekonomi eğitimine ek olarak İspanya - Granada Üniversitesi'nde Business Administration ve Çevirmenlik Fakültesinde İspanyolca- İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Sosyolojiye başladı . Üniversite hayatı boyunca en zevk aldığı etkinlik kurucularından olduğu münazara kulübü ve turnuvalara katılmak oldu. Kariyerinin ilk yılında Panasonic ve Midea Markalarının Türkiye distribütörü olan bir şirkette İnsan Kaynakları yöneticisi pozisyonunda görev almasına rağmen, kendisini şirketin tüm Çin ve Japon üst düzey yetkilileri ile müzakere masalarında buldu ve kariyerini uluslararası iş geliştirme üstüne kurmaya karar verdi. Hemen akabinde Rusya'da uluslararası iş geliştirme kariyerine başlamış oldu. Takip eden yıllarda, Hollanda, Almanya, Küba gibi birçok multinasyonel ve yerel firmalarda bu pozisyonda görev aldı, son olarak da ekosistemin öncüsü Fongogo ile yolları kesişti. Ve tüm tecrübe ve bilgilerini, Fongogo ekosisteminin değerli kullanıcıları için sunmaya devam ediyor.

Batuhan SAYGI

CEO Office ve Performans Analisti

Fongogo'da CEO Office ve Performans Analisti olarak çalışan Batuhan Saygı, Fen lisesi mezuniyeti sonrasında Sakarya Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği lisans derecesi ile mezun oldu. Kariyerine henüz üniversite eğitimine devam ederken girişimcilik, inovasyon, proje yönetimi, ürün yönetimi ve iş geliştirme alanlarında yoğunlaşarak başlamıştır.

Endüstri Mühendisliği lisans eğitimi ile birlikte uluslararası iş analizi metodolojileri, çevik proje yönetimi ve ürün yönetimi gibi çeşitli konularda eğitimler ve sertifikalar almıştır.

Savunma sanayi, otomotiv sektörlerinde staj deneyimi olan ve mentorluk platformunda kurucu ortaklık ve ürün yöneticiliği deneyimi olan Batuhan, kazandığı becerileri uluslararası liderlik organizasyonlarda da pekiştirmiş ve buralarda yine finans yönetimi, liderlik, yetenek yönetimi, pazarlama, satış, ürün yönetimi gibi alanlarda deneyimler elde etmiştir.

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.