Eşya Kütüphanesi - Ortak Yaratım'a Katıl!

Başka bir dünya mümkün, biz de sizin gibi inanıyoruz. Peki o dünyanın yaratılmasında rol almak ister misiniz? Ya hayallerinizi bugünden yaşamak?

Haziran 2016 - Güncelleme:

Kampanyamız sona erdi. Ortak Yaratım'ı desteklemek istiyorsanız, destekçi kitimizden satın alabilir veya gönüllümüz olabilirsiniz.

Destekçi Kiti için: http://www.ortakyaratim.com/destek.html
Gönüllü Başvuru Formu için: http://goo.gl/forms/5ourYcOXkFtqA6342

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neyi beslersek o büyür. Biz umudu ve yaratımı beslemeyi seçtik.


Eşya Kütüphanesi ile başlayan bir maceranın yolcularıyız, Aysu, Ayşe ve Didem. Başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz, biz de sizin gibi. Peki o dünyanın yaratılmasında rol almak ister misiniz? Ya hayallerinizi bugünden yaşamak? 

 
Sorunlar hem Türkiye’de hem dünyada büyüyor. Biz biliyoruz ki sorunlar büyüdükçe, beraber çözme gücümüz ve inancımız da büyüyecek, pek tabii eylemlerimiz de!


Eşya Kütüphanesi nedir?


Eşya Kütüphanesi, Türkiye’nin ilk online ödünç alıp verme platformu. Startup Weekend İstanbul'da birinci olmamız sonrasında geliştirmeye başladığımız bu platform 3 senedir internet aracılığıyla eşya paylaşımını kolaylaştırıyor.


Geçtiğimiz 3 senede hem Eşya Kütüphanesi ile hayallerimizi gerçekleştirip büyüttük, hem de biz büyüdük. Gördük ki inanınca, taşın altına elini koyunca, zorlanınca destek isteyince ve hep beraber üretince oluyormuş, hayaller gerçekleşiyormuş.
Heyecanla yola devam ediyoruz

2016 itibariyle alternatif ekonomiler, ekoloji, paylaşım kültürü ve topluluk oluşturma alanındaki projelerimizi Ortak Yaratım adı altında topladık. Doğayla ve çevresiyle uyum içerisinde yaşayan topluluklar oluşturmaya, sosyal ihtiyaçlar ile teknolojiyi buluşturan projeler yaratmaya Ortak Yaratım’la devam edeceğiz.


Yeni projemiz DönmeDolap ile eşyalarını hibe eden insanlarla, ikinci el eşya almak isteyen insanları buluşturuyoruz. İkinci el satış ile elde edilen gelirle destek arayan sanatçı, sosyal girişimci ve yaratıcılara kaynak yaratacağız.


Siz de küçük bir adım atarak bugün bize, ortak yaratıma katılabilir, hem Eşya Kütüphanesi, hem DönmeDolap'ın geliştirilmesine destek olabilirsiniz.Desteklerseniz yaz sonuna dek neler olacak?

Paylaşım aşkımızı ve dönüşüm cesaretimizi yaymaya, bugüne dek biriktirdiğimiz bilgimizi buluşmalar, atölyeler, kamplar ile anlatmaya devam edeceğiz.

Yeni heyecanımız DönmeDolap’ı online ödeme sistemli ilk versiyonuna geçirecek, sanatçılara, sosyal girişimcilere, yaratıcılara destek olup, beraber büyüyeceğiz.

Fiziksel Eşya Kütüphanesi pilot çalışmasını, Nöbetçi Kütüphane ile işbirliğinde Adana'da gerçekleştireceğiz.


 

null


 

Şimdiye dek maddi olarak bizi destekleyenler:

  • Aile ve arkadaşlarımız

  • Sosyal Değişim Lab

  • Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri

  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Teknogirişim desteği

 

İlham, çay, kahve ve gönül destekleri ile yanımızda olanlar ise daha da fazlaydı, çok şükür!

  • Aile ve arkadaşlarımız :)

  • Zumbara, YAŞÖM, Yeşilist, Sinemasal, Yuvarla, İyilik İçin Tasarım, Nöbetçi Kütüphane, Modern Times ve adını yaz yaz bitmeyecek, bize yoldaş, Türkiye’ye umut sosyal girişimler

  • Girişim Fabrikası, TAK, SALT Galata, Sosyal Kuluçka Merkezi

  • Anadolu Jam, Cultural Innovators Network, Ashoka ChangemakerXchange, Things
 

null

 

Gelin yeni dünyayı beraber yaratalım!

 

Şimdi ise bize inanan topluluğun gücü ile özgürce yola devam etmek istiyoruz. Bugün, büyüyen hayallerimizi gerçekleştirmek için maddi ve manevi desteğe, topluluğun gücünü yeniden görmeye ihtiyacımız var.

 

Kimbilir belki gelecekte sizle ya da çocuklarımızla, gönlümüzü verdiğimiz bu işi geliştiriyor olacağız. Armağanların korkmadan paylaşıldığı, toplulukların güven içerisinde büyüdüğü bir dünyada bulacağız kendimizi. Neden olmasın?

 
Haydi yeni dünyayı bugün birlikte yaratalım. Seçin armağanlarımızdan gönlünüze ve bütçenize göre birini, katılın bize, beraber değiştirelim kendimizi ve dünyayı!

 

Ödüllerin detayları: 

Ödülleri seveceğini düşündüğünüz bir sevdiğinize de armağan edebilirsiniz!


Kaşif: Hey Kaşif Yolculuğa Var Mısın? adını verdiğimiz yolculuk mayıs ayı boyunca e-posta kutularında.
Hayalperest:
Hayalyapan Atölyesi - 26 Mayıs'ta İstanbul ve 26 Haziran'da Ankara'da.Yaratıcı: Ortak Yaratım Haftasonu 18-19 Haziran'da Impact HUB İstanbul'da.Kahraman: Kahramanlar Kampı 4-5 Haziran'da İzmir Afacan Gençlik Evi'ndeBasında çıkan haberlerimiz için: Basında Biz

Daha fazla umut için:

ortakyaratim.com 

esyakutuphanesi.com 

donmedolap.org 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
20.270 TL TOPLANDI
Hedef 20.000 TL
%101
105 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Eşya Kütüphanesi
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.