Tunca Çaylant'ın İlk Uzun Metraj Şiir Kitabı

İlk şiir kitabımın Yasakmeyve Yayınları'ndan çıkabilmesi için gerekli olan maddi kaynak konusunda desteklerinizi rica ediyorum.

Sevgili müstakbel destekçilerim,

Tunca Çaylant Bandırma'da doğmuş büyümüş, 2000 yılından beri İstanbul'da yaşamakta olan sizin gibi biridir dışarıdan bakınca. Bir ilkokul, bir Anadolu Lisesi, bir de üniversite bitirmeye yaklaşmışken herkes kadar kitap okur, herkes kadar bilmediği sokaklarda gezinip aylaklık yapar, herkesten biraz fazla da sinemaya giderdi. 2004'ün sonlarına doğru ne olduysa oldu, yazı mikrobu bünyesine girdi. Oradan beri de bu mikrop şiir, senaryo, öykü, anlatı gibi türlü şekiller alarak hastalık boyutuna evrildi. Üniversite bitip askerliği aradan çıkardıktan sonra, Tunca 5 sene boyunca bir işe girdi çalıştı, kafasını bambaşka şeylerle meşgul etti, sırf bu mikroptan kurtulmak için, ben şahidim. Ama yok. Lisede çok da ciddiye almadığı şiir ruhunun en hastalıklı, en ince, en afili köşesi olmuş çıkmış meğer...
Şaka bir yana son 10 yılda yazdığım şiirlerden damıtılan, birtakım örnekleri yakın geçmişte fragman niyetine bazı edebiyat dergilerinde ve antolojilerde (Karakalem, Penguen, Kara Şiir Antolojisi) yayımlanmış ilk şiir dosyam Yasakmeyve Yayınları tarafından basılmaya değer bulundu. Nisan 2015 gibi okuyucuyla buluşabilmesi için maddi desteğe ihtiyacım var bu noktada. "İlk kitap" gerçekten başka bir duyguymuş. Bir benzerini yaşamadım bu zamana kadar. Bu şevki, heyecanı ve mikrobu ileride farklı türlerde, farklı kitaplara da taşımak niyetindeyim. Omzuma pat pat vurup, "yaparsın sen, inanıyoruz biz sana" demenizin de kıymeti, kelimelere dökemeyeceğim kadar büyük benim için.

Kitabın basım, dağıtım ve tanıtım masrafları için toplamda gerekli meblağ 3500 TL. 
Bu süreçte bana destek olmak isteyecek sizlere farklı destek seçenekleri ve karşılığında farklı hediyeler (tahmin edeceğiniz gibi içinde kitabımın olacağı (: ) sunmak istiyorum. Fon projesinin "Ödüller" kısmında ödül gönderim tarihi var. Oraya 100 gün girdim, tahminen Nisan civarı bir tarih atar. Bu projenin bitiş tarihini Ocak sonu gibi düşünelim. Sonrasında başarılı olursak Yayınevi ile sözleşmeyi yapmamı takiben Nisan gibi kitabın çıkmasını bekliyorum. Kitap çıktığı gibi hediyelerinizi ulaştırmaya başlayacağımdan emin olabilirsiniz.

Maddi olarak destek olamayabilirsiniz, elbette anlaşılır bir durum bu. Ancak bu fon projesini sosyal ağlar aracılığıyla, şiir ve edebiyatla ilgilenen çevrenizdeki insanlara ulaştırırsanız, en az maddi destek olmuş kadar yardımcı olursunuz bana.

Şimdiden teker teker teşekkür ederim. Var olduğunuz için...
Tunca

 

  Ekip

  Henüz güncelleme yapılmadı.
  Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
  Henüz yorum yapılmadı.
  Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
  Henüz destek yapılmadı.
  Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
  4.770 TL TOPLANDI
  Hedef 3.500 TL
  %136
  72 DESTEKÇİ
  SÜRE TAMAMLANDI
  Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
  Money Başardı
  Avatar
  Proje Sahibi
  Tunca Çaylant
  İstanbul, Türkiye
  ÖDÜLLER
  Proje takımı henüz ödül eklemedi.