Tehdit Siber Çöküş - Sinema Filmi

Türkiye'nin ilk Siber Suç Aksiyon Filmi - Sinemada Hayat Bulması İçin Sizlerden Destek Bekliyor.

Tehdit Siber Çöküş - Filmin Konusu 

Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı'nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermekte, birçok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan Başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker'ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.

Teaser Videosu
Neden Fonlama Desteği? 

Bağımsız sinema olarak karşılaşabileceğiniz birçok faktör mevcuttur ve bunların başında finans desteği sorunu gelmektedir . Başlattığımız bu proje maliyet ve içerik bakımından beklentilerimizi geçmiş durumda. Her ne kadar hesaplamalar ve harcamalar yapılasıda projenin tam karşılığı olan görsel içeriğin seyircilerle buluşması için gerekli koşullar oluşamamıştır.

Ekip olarak başlattığımız sponsor çalışmaları ve finans desteği için yapmış olduğumuz görüşmeler netice kazanmamış, gerekli finans desteği oluşturulamamıştır. Bizlerde ekip olarak projeye son vermek yerine izleyicilerin bu filmi vizyonda ne kadar görmek istediklerine dair başlattığımız sosyal medya çalışması, fragman ve teaser gibi çalışmalarlarla insanları ne kadar çok heycanlandırdığını farkettik. Beklentilerimizin çok üstünde aldığımız olumlu tepkilerden sonra projeyi fonlama fikrini oluşturduk.

Proje fonlaması için talep ettiğimiz miktar tüm set masrafları ve giderler için ayrılmıştır. Projeye yapacağınız her kaktı ve fonlama desteği, bu projede tam olarak senaryonun karşılığı olan görsel içeriğin izleyicilerele bulaşmasını sağlayacaktır.
Şimdi projeye destek vererek, Türk sinemasında farklı konuların ve seçeneklerin oluşmasına bir ön ayak olabilirsiniz.

Yönetmenden 

Merhaba; ben filmin yazar ve yönetmeni Hakan Kadıoğlu.

Öncelikle sizlere projenin ortaya çıkışı ve içeriğinden bahsetmek istiyorum. Tehdit Siber Çöküş filmi 2013 yılında senaryolaştırıldı ve konu üzerine tam 14 aylık bir çalışma mevcut. İçeriği ve edindiği konu itibariyle ülkemiz sinemasında bir ilk. Proje için yaptığımız çalışmaları vizyona aktarabilmek için şu ana kadar tam olarak 100.000 TL gibi bir rakamın üzerinde harcama yapıldı. Her ne kadar ekip ve ekipman gibi konularda içerikleri bir araya getirebildiysek de senaryonun çekimini tamamlamaya yeterli olmamıştır.

Bu yüzden projeyi sonlandırmak istesekte başlattığımız sosyal medya çalışmaları ve içeriklerinin, sizler tarafından vizyonda yerini alabilmesi için bizlere yapılan baskılardan dolayı projeyi fonlamaya açmaya karar verdik. Yapacağınız destek ve katkılarla projeye sizlerde imanızı bırakabilirsiniz.

Ülkemiz sinemasında farklı konularda bir talep oluşturmak ve seçeneklerin daha fazla olmasına ön ayak olacak olan bu proje ile ileride daha farklı seçeneklerinde talebini oluşturmuş olacağına inanıyoruz. Gelin şimdi hep birlikte yarım kalan bu projeyi tamamlayarak sinemalarımızda görmek istediğimiz türden filmlere öncülük edelim.

Bizlere yapacağınız her türlü fonlama desteği bu projede hayat bulacak ve sizlere sunulacaktır. Şimdiden desteğiniz için sizlere teşekkür ediyor ve projenin hayat bulması ümidiyle desteğinizi bekliyoruz.


Çekim Süreci ve Vizyon Tarihi. 

Projemiz hedef kapsamında istenilen hedefe ulaştığı takdirde çekim süreci başlayarak 5 ay gibi kısa bir sürede vizyona hedefine ulaşması planlanmaktadır. Öncesinde yapmış olduğumuz çalışmalar ve çekim sürecinin belirlenmesi, set tasarımı ve çekim sürecinin baştan aşağı belirlenmesi gibi çalışmalarla bu süreç baştan sona hesaplanmış, filmin müziklerinden kurgusuna kadar birçok konu ele alınmıştır.

Çekim Sürecimizi tamamlayarak, gerekli post prodüksiyon aşamasına kadar siz takipçilerimizle aşamalarımızı güncellemeler bölümünde yayınlayarak bu projenin adım adım takipçisi olabileceksiniz.

Fonlama Bütçe Kullanımı


Film Ekip olarak tüm set ekipmanlarına sahibiz ve bu doğrultuda öncesinde yapılan harcamalarla fonlama ücretini tamamen set giderleri olarak hesapladık. Post Prodüksiyon gibi diğer maliyetler için ekstra bir gider olmayacaktır. Bünyemizde mevcut ekibimizce tamamlanacak ve son aşamasına kadar sorunsuz halledilecektir.

Proje tek lokasyon olarak çekimleri yapılacak. Bu yüzden ekstra bir gider maliyeti oluşmayacaktır. Proje kapsamında belirlenen hedef üzerine çıkılması durumunda minimum şartlar maksimum düzeye çıkacak ve maliyet açısından harcanan tutar o orantıda eşitlenerek daha iyi sonucun alınması için harnacaktır.


Destek Ödüllerimiz 

Proje fonlama kapmasında yapacağınız destek ile ödüllerimizden birine hemen sahip olabilirsiniz.
Kurtbey Tasarım T-Shirt / Filmin Kupa Bardağı / Filmin İmzalı Afişi gibi birçok seçenekten birine hemen sahip olmak için fonlamayı unutmayın.

Başka Nasıl Destek Olunabilir? 

Projemize farklı alanlarda destek verebilirsiniz. 
Öncelikle projemizin fonlama sayfasını birkaç teşvik edici söz ile paylaşarak bizlere destek olabilir veya bir blogger, web sitesi sahibi iseniz projemiz hakkında içerik makaleleri yayınlayarak projenin hedef kitlesini arttırabilirsiniz.
Yapacağınız her katkı bu projenin hayata geçmesinde büyük bir rol oynayacaktır.

SOSYAL MEDYADA PORJEYİ PAYLAŞIN!

Daha fazla kitlelere ulaşabilmek için fonlama sayfamızı paylaşarak projeye katkı sağlayabilir ve sonuca ulaşabilmek için kitleleri harekete geçirebilirsiniz.


Setten Görüntüler

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.725 TL TOPLANDI
Hedef 50.000 TL
%3
31 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Hakan KADIOĞLU
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.