Suat Başkır'dan Mekanik Kitap

"Mekanik Kitap"ın İkinci Adam Yayınları'ndan yayınlanabilmesi için gerekli olan maddi kaynak konusunda desteklerinizi rica ediyorum.


Merhabalar Dostlar,

Tiyatro, tiyatro dergisi, tiyatrom.com, yuxexes, karakalem dergi, koza düşünce ve çeşitli basılı, online süreli yayınlara ek olarak, ilk kişisel kitabım "İnsanın İtirafları (Yeni Gelen Türe Mektuplar)" ve "Shem5eT11n", "80'lerde Çocuk olmak", "90'lar Kitabı" gibi kollektif projelerde devam ettiğim ,yaklaşık 20 yıllık yazma serüvenimde yeni bir sayfa daha açarak ,  üstün yaratıklar olarak lanse edilen biz insanların, üstün olduğumuzu iddia ettiğimiz aklımıza hakaret edercesine çok basit, özensiz, yalnızca yapay olarak pompalanarak şişirilmiş egolarımıza dokunan kurnazca yönlendirmeler ile hükmedilmenin piyonlaştırmasına ve bu umursamazlığın çürüttüğü vicdanlarımızın şaşkınca birbirini onaylayışına aldırmadan, kocaman kör donuk gözlerle, o büyük güç ve iktidar kumpanyasının diktelerini, çırılçıplak soyunarak kabul edişinin ahmaklığına dair, tüm insanlar için bir farkındalık tespiti olması amacıyla yazdığım "Mekanik Kitap"ı yayınlama aşamasına geldim.

Tahmin edersiniz ki çok mutluyum!

Mekanik Kitap, yıllar önce karakalemin yayın yolculuğunda kaleme almaya başladığım, insana dair distopik tespitlerin yeni bir yolculuğu aslında. İlk yapıtım olan İnsanın İtirafları (Yeni Gelen Türe Mektuplar) ile sizlere sunduğum, bireysel olarak üstümüze almadığımız insan yıkıcılığı, bu sefer toplumsal bir göz yumma hikayeleri ile Mekanik Kitap ile yeni bir boyuta ulaşıyor. 
Ek olarak; ilk kitabın hatırasının duyarlı olması için planladığımız ve Doğa derneği ile işbirliği içine girdiğimiz telif bağışı düşüncesi, Mekanik Kitap ile de metnin ruhuna uygun olarak (Kesin olmamakla beraber, görme engelli dostlarımız için bir proje planlıyoruz. Sosyal medya üzerinden ilan edeceğim) devam edeceğini de mutlulukla sizlere bildirmek isterim.


İkinci Adam yayınlarından basım ve dağıtımı gerçekleşecek olan Mekanik Kitabın bu yolculuğunda siz sevgili dostlarımın desteğini rica ediyorum. Bu kolektif bilincin içinde yer almak isteyen tüm arkadaşlarıma elbette ki farklı hediyelerim olacak. Detayları projenin "Ödüller" kısmında bulabilirsiniz. Tarihi içeriği ekledim. Kitabın tüm süreçlerinin tamamlanmasının ortalama 60 gün süreceğini tahmin ediyorum. Kitap çıktıktan sonra hediyelerinizin ulaşacağından emin olabilirsiniz.

*Kitabın basım, dağıtım ve tanıtım masrafları için toplamda gerekli meblağ 1500 TL.

Bu kolektif destek projemize maddi olarak destek olamayabilirsiniz, sonuçta bu hepimiz için geçerli bir durum. Ancak sosyal medya aracılığıyla edebiyata meraklı dostlarınıza iletmeniz bile bana çok yardımcı olacaktır.

Şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunarım. Kitap tanıtım sürecinde görüşmek üzere!

Suat

  Ekip

  Proje takımı henüz video eklemedi.
  Proje takımı henüz resim eklemedi.
  Henüz güncelleme yapılmadı.
  Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
  Henüz yorum yapılmadı.
  Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
  Henüz destek yapılmadı.
  Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
  1.500 TL TOPLANDI
  Hedef 1.500 TL
  %100
  22 DESTEKÇİ
  SÜRE TAMAMLANDI
  Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
  Money Başardı
  Avatar
  Proje Sahibi
  Suat Başkır
  İstanbul, Türkiye
  ÖDÜLLER
  Proje takımı henüz ödül eklemedi.