Sıra Dışı İnsanlar

SIRA DIŞI İNSANLAR Karadeniz insanının pratik zekasını ve yaratıcılığını anlatacak bir belgeseldir.

 İFAKAT’ın Yönetmeni Orhan Tekeoğlu’ndan  Yeni Bir Belgesel Çalışması!

"SIRA DIŞI İNSANLAR"

İlginç insanlardır şu Karadenizliler.Zorlu tabiat şartları onları yaratıcı ve kıvrak zekalı yapıyor. 

Pratik zekaları, ilginç buluşları, değişik yaşam tarzları ve  eğlence kültürleri ile hepimizin dikkatini çekerler. Özellikle yeni icatlarıyla  bazen bir televizyon haberi oluyorlar, bazen gazete haberi bazen de yabancı üniversitelerde tez konusu. Kimi zaman güldürürler, kimi zaman da düşündürürler.

Bu belgeselle sıra dışı Karadeniz insanının  iç dünyasına girdik. Kendimizi ilginç ve sıra dışı hayatların içinde bulduk.

Amacımız, zorlu bir coğrafyada yaşayan Karadeniz insanının yaratıcılığını ve sıra dışı hayatlarını sinema üzerinden dünya kültürleriyle tanıştırmak.  Biz, İFAKAT gibi SIRA DIŞI İNSANLAR belgeseline de sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz.
Türkiye’nin neresinden olursanız olun, gelin bu insanların sıra dışı yaşamlarına tanık olabilmek için projeye destek olalım.


Eğer Projemize Destek Verirseniz;

· Belgeselin post prodüksiyon maliyetleri karşılanacak.

· Uluslararası festivallerde Türkiye’yi temsil edecek.

· Belgeselin galası yapılacak. 

· Karadeniz insanı dünyaya tanıtılacak.

· Siz destekçilerimiz belgeselimizle birlikte anılacak ve yaptığınız katkı karşılığında armağan kazanacaksınız. Ama öncelikle bu proje sizin ve bizim projemiz olacak.

 

Biz Kimiz?

Orhan Tekeoğlu

“1954’te Trabzon Çaykara’da doğdum. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - Televizyon Bölümü’nü bitirdim. 25 yıl aralıksız olarak Anadolu Ajansı ve Milliyet gazetesinde ekonomi muhabiri, editör ve yazar olarak çalıştım. 2010’da İFAKAT belgeseli ile çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Bu belgeselde Karadeniz kadınlarının  doğaya karşı verdiği mücadeleyi anlattım. 2013’te ise ilk uzun metrajlı sinema filmim olan ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ filmini Trabzon ve Santa’da çektim. Halen Beykent Üniversitesi’nde Sinema -Televizyon alanında doktora eğitimime devam etmekteyim.”

Nurdan Tümbek Tekeoğlu

“1964’te İstanbul’da doğdum. Avusturya Lises'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldum ve Marmara Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nde doktora yaptım. 27 sene özel sektörde çalıştıktan sonra sinemaya gönül verdim ve İFAKAT belgeseli ve ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ filminin yapımcılığını yürüttüm. Halen Beykent Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktayım.”

Öykü Tekeoğlu

“1989’da İstanbul’da doğdum. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü bitirdim. Tüm ailem gibi ben de iletişim sektörünün içine girerek yabancı bir şirkette  Dijital Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Projede İçerik Yönetimi ve Çeviri Koordinasyonu yapmaktayım. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı yüksek lisansıma devam etmekteyim.”

Damla Altay

“1995’te İstanbul’da doğdum. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü alanında okumaya başladım. Şu an İKSV’de staj yapıyorum. Projede Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktayım. Üniversite eğitimim halen devam etmekte.”

Naim Kanat

“1986 doğumluyum. Uzun yıllardır sinema sektöründe kurgu alanında çalışmaktayım. ARAF ve ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ filmlerin kurgusunu yaptım. Bu projede de kurgu alanında destek veriyor olacağım.”

 

Belgeselimizle ve ekiple ilgili daha fazla bilgi almak için web sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz.


Desteklerinizi Bekliyoruz!

Maddi destekler dışında, projemizin duyurulması için yapacağınız her paylaşım projenin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Şimdiden çok teşekkürler!

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
35.900 TL TOPLANDI
Hedef 20.000 TL
%179
140 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Orhan Tekeoğlu
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.