Saklı Haç belgeseli desteklerinizi bekliyor

Müslümanlaştırılmış Ermenilerin hikayelerini gün yüzüne çıkarmak, bu hayatların son anlatıcıları hayattan göçmeden hikayeleri sizlere ulaştırmak istiyoruz.

Saklı Haç nedir?

Saklı Haç belgeseli, Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde 1915 ve devamında yaşananları konu alıyor. İlçede yerleşik olarak yaşayan Ermenilerin nasıl Müslümanlaştırıldıklarını, 1915 sonrası kimliklerini nasıl koruduklarını, sonraki kuşaklara bunları nasıl aktardıklarını sizlere ulaştırmayı hedefliyor.

Belgeselde Müslümanlaştırılmış Ermenilerin ikinci ve ikinci kuşak yakınları kendilerine aktarılan hikayeleri, geçmişlerini aktarıyor. 

Neden Saklı Haç?

Saklı Haç ismi Müslümanlaştırılmış Ermenilerin yakınlarının geçmişlerinde taşıdıkları dini kimliklerinin yüreklerinde nasıl bir iz bıraktığını dile getirmeleri ile ortaya çıkmıştır. 

Saklı Haç belgesel ekibi kimlerden oluşuyor?

Belgesel ekibi Diyarbakırlı gazetecilerin ve araştırmacıların bir araya  gelmesi ile oluşmuştur. 

Neden destek bekliyoruz?

Saklı Haç belgeseli bağımsız bir ekip ile yola çıktı. Tüm çekimler, yolculuklar ve ekipman teminleri dayanışma içinde gerçekleştirildi. Ancak belgeselin montaj, seslendirme, müzik gibi aşamalarında sizlerin desteklerine ihtiyacınız duyuyoruz. 

Desteklerinizle montaj aşamasının tüm giderleri karşılanacak ve belgeselin kendi kimliğine uygun şekilde Ermenistan'da hazırlanacak müziğinin stüdyo giderleri karşılanacaktır. 

Desteğiniz ile benzer hikayelerin tarihin sayfalarında kaybolmaması için gelecek çalışmalarımıza destek vereceğinizi unutmayın.

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
9.250 TL TOPLANDI
Hedef 6.500 TL
%142
16 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Altan Sancar
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.