Katil Kim?

Bir dedektif gibi düşünerek katili yakalamak istemez misin? Zamana ve rakiplerine karşı büyük bir yarışa hazır mısın? Aramıza hoşgeldin.

KATİL KİM?


Bir yarışma düşünün;  Bugüne kadar hiç denenmemiş...  Yayınlandığı gün herkese ulaşacak ve herkes burada yarışmacı olabilecek...  Tüm sosyal ağları kullanarak kendini ve içeriğini günden güne geliştirecek...  Yepyeni bir başlangıç olacak ve bunu ilk yapan biz olacağız!  “Katil Kim?” işte böyle bir yarışma. Tek bir amaç var:Katili bulmak! Ama bu o kadar da kolay değil!  Şimdi yarışmamızın detaylarına geçelim:

  Gençler arkadaşlarıyla evde toplandıklarında klasikleşmiş masa üstü oyunları oynamayacaklar artık. Zaten sıkılmışlardı hep aynı oyunları oynamaktan; bir yenilik arıyorlardı. Biz de onlara Katil kim?’i veriyoruz.            

  Yayınlandığı gün herkesin elinde göreceğiniz ve herkesin dikkatle takip edeceği hatta bağımlısı olacağı bir dergi, yarışmamızın başlangıç noktası olacak.

  Yarışmacılarımız öncelikle derginin içindeki çizgi romanı okuyarak görevlerine başlayacaklar. Her hafta farklı bir hikayenin işleneceği programımızda dedektif karakterlerimiz ve tabi bir de kurbanımız olacak.

  Her hafta farklı bir hikayenin işleneceği programımızda dedektif karakterlerimiz ve tabii ki bir de kurbanımız olacak.

Dedektiflerimiz olay yerine ulaştıklarında, olay yeri inceleme uzmanlarının da yardımıyla, işlenen cinayet hakkında elde ettikleri bir miktar bilgiyi yarışmanın takipçileriyle paylaşacaklar.Daha sonra dedektiflerimiz daha detaylı bilgi alabilmek amacıyla adli tıp uzmanlarıyla görüşmek üzere adli tıp laboratuvarına gidecekler.

  Hikayemizin devamında topladıkları tüm bilgilerle katile ulaşmaya çalışan dedektif karakterlerimiz her türlü detayı inceleyip her şüpheli hakkında fikir yürütecekler. Bölümün sonuna gelindiğinde ise dedektiflerden biri aniden “Buldum!” diyecek ve hikayemizin bölümü sonlanacak.

İşte asıl eğlence ve yarış bu dakikadan sonra başlayacak!


  Dergiyi okuyan yarışmacı dedektiflerimiz arasında bir hafta sürecek büyük oyun başlar. Yarışmacılarımız bir sonraki bölüme kadar cinayeti, dedektiflerimizin çözdüğü yöntemlerle çözmek zorundadırlar.  Bir hafta boyunca, bulunan tüm ipuçlarını değerlendiren yarışmacılar bize aplikasyonumuzda ve web sayfamızda bulunan cevap bölümünden katili nasıl bulduklarını adım adım anlatarak büyük ödülün sahibi olmaya çalışacaklardır. Yani her hafta doğru cevabı veren ilk kişi büyük ödülün sahibi olacak.  Yüzlerce doğru cevap arasında saniyenin binde biri bile kazananı belirleyeceğinden gelen tüm doğru cevapların zamanlaması çok önemli olacak. Bu sıralamanın güvenliği ise noter tarafından sağlanacak ve teyit edilecektir.

  Fakat cinayeti çözüp katile ulaşmak o kadar da kolay olmayacak. Yarışmacılar hikaye içerisindeki her sahnede veya detayda gözlerine çarpan ipuçlarına dikkat edecekler ve notlarını alacaklar.  Hikayemizi okuyan yarışmacılar yayın tarihinden itibaren web sayfamız ve mobil uygulama üzerinden daha detaylı bilgilere ulaşabilecekler ve kaçırdıkları detayları inceleyerek yeni ipuçlarını bulabilecekler.

  Sitemizde, hikayenin ekstra sahnelerini de bulabilecek olan yarışmacılarımız için ek olarak adli tıp raporları, olay yeri incelemenin çekmiş olduğu fotoğraflar,otopsi raporu,kurbanın üzerinden çıkan eşyalar...vb dosyalar da erişime açık olacak. Tüm bu materyalleri inceleyen yarışmacılar, belki de kimsenin göremediği bir ayrıntıyı yakalayıp cinayeti çözmeye başlayacaklar.

  Hikayemizin en ilgi çekici ve eğlenceli noktası her türlü sosyal ağı ve iletişim araçlarını kullanarak interaktif bir yarışma ortamı oluşturacak olmasıdır.  
  Örnek vermek gerekirse:  Bölümdeki kurbanımızın adı Zeynep Birlik'tir. Hikayenin bölümü bittikten sonra internet ortamında Zeynep Birlik ismini “Google, Yandex, Yahoo” gibi arama motorlarında aratmayı akıl eden yarışmacılarımız ekibimiz tarafından hazırlanmış Zeynep Birlik isimli kurbanımıza ait “Facebook, Twitter, instagram vb” sosyal ağlarda bulunan hesaplara ulaşacaktır.

  Bu hesaplar sayesinde yeni ipuçlarına ulaşabilecekler. Örneğin instagram hesabında bulunan 70 adet fotoğrafın içindeki bir fotoğrafta kurbanımıza aşk mesajı yollayan cep telefonu numarası görünecek. Dikkatli ve kurnazca davranıp bu numarayı yakalayan ve aramayı akıl edenler ise tarafımızca hazırlanan bir ses kaydını dinleyerek sıradaki yeni ip ucumuza ulaşacak. Bu şekilde bir ip ucundan diğerine ulaşan izleyiciler sonuca varıp katile ulaşacaklar.

  Buldukları bir telefon numarasını aramayı akıl etmekten tutun da, kurbanın kendi facebook hesabına girip araştırmaya ordan devam etmek ya da hikayede adı geçen bir web sayfasını, bir firmaya ait ürünü... vb internetten araştırmak, yarışmacıları diğerlerinden birkaç adım ileriye taşıyacaktır.

  Yani tamamen interaktif olan bu yarışmada yarışmacıların hayal gücünün oldukça yaratıcı hatta sınırsız olması gerekmektedir. Hikayemizi takip eden her yarışmacı büyük bir keyif ve heyecanla bu maceraya dahil olacaktır.          En başta da dediğimiz gibi evde toplanıp masa başı oyunları oynayan gençler , bu sefer toplanıp yarışmamızı takip edecek ve hep birlikte beyin fırtınası yaparak katilimizi bulmaya çalışacaklar. Üstelik isteyenler yarışmamıza kişi sayılarını kendilerinin belirlediği ekipler halinde katılabilecek böylece beyin fırtınası yaparak sonuca ve katile daha hızlı ulaşma imkanı bulabileceklerdir. Dileyen herkes kendi ekibini oluşturabilecek ve kazandıkları ödülü kendi aralarında bölüşebileceklerdir.

  Yarışmacılarımız sosyal medyada, internette, mail gruplarında, okulda, partilerde kısacası her yerde yakaladıkları ip uçlarını birbirleriyle paylaşacak ve yarışmanın daha fazla kitleye yayılmasına, büyümesine yardımcı olacaklar.          Ekip çalışmasının yanı sıra yarışmacılarımız herkesten bir adım öne çıkabilmek için hem sosyal medyada hem de çevrelerinde yanlış ip uçları ile rakiplerini farklı yöne yönlendirmeye hatta saf dışı bırakmaya çalışabilecek. Böylece büyük bir çekişme ve rekabet ortamı oluşacak. Bu da yarışmanın eğlencesini ve zorluk derecesini arttıracak.

  50.000 adet basılacak olan dergimiz D&R, Remzi kitabevi gibi seçkin kitapevleri ve tüm gazete bayilerinden temin edilebilecektir.  Biz inanıyoruz ki yarışmamızın daha önce denenmemiş bir konseptte, geniş sosyal platform kullanımlı bir yarışma olması ve bu nedenle dünyada bir ilk olması siz dedektif yarışmacıların da katılımlarıyla bizi zirveye taşıyacaktır.Biz Katil Kim? ekibi olarak heyecan ve özveri ile bugüne kadar denenmemiş ve ilgi çekici olan Katil Kim projesini siz destekçilerimiz ve dedektif adaylarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz. Katil Kim? ilklerin yarışması olarak başlayacağı günden itibaren farkı ve sizleri kendine çeken yapısı ile ilk günden sizleri kendine bağlayacak. Hem rakiplerinize karşı yarış içinde olacağınız bir yarışma düşünün hem de dedektif gibi düşünüp, katile ulaşmaya çalışarak katili rakiplerinizden önce bulabildiğiniz takdirde büyük ödüle ulaşacağınız bir yarışma düşünün. Fakat rakipleriniz az değil, 9 dil seçeneği ile dünya çapında başlayacak olan yarışmamızda rakipleriniz sizden bir adım önce olmak için her türlü savaşı verecekler. Katili bir dedektif gibi bulduktan sonra yine katilin suçlu olduğunu kanıtlayacak ipuçlarını sunarak ve bunu herkesten önce yaparak ödüle ulaşabilirsiniz. Unutmamak gerekir, suçu ispatlanana kadar herkes masumdur yani etrafa dağılmış olan ipuçlarını dikkatle inceleyip bulmak ve katile ulaşmak sizin elinizde. O zaman yarış başlasın.

Biz kimiz? 

Biz yazan, çizen, hayal etmeyi ve heyecanı seven kalabalık ve genç bir ekibiz. Hepimiz projemize ve projemizin getireceği sese inanarak bu yola çıktık ve sizlerin de desteği ile başarı merdivenlerini beraber tırmanacağımıza yürekten inanıyoruz. 


Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.252 TL TOPLANDI
Hedef 50.000 TL
%2
22 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Sonlandı
Proje Sahibi
ozan aycibin
Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.