Kara, Maske, Zeytin ve diğerleri

"Kara, Maske, Zeytin ve diğerleri" arazilerde yaşam mücadelesi veren binlerce köpeğin ve onları hayatta tutmaya çalışan aktivistlerin hikayesini anlatacak.
SEVGİLİ DESTEKÇİLERİMİZ,

KAMPANYADA TOPLANAN FONU TESLİM ALABİLMEMİZ İÇİN GEREKLİ OLAN 40BİN TL HEDEFE  HARİKA İNSANLAR SAYESİNDE ULAŞTIK. TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
ÖTE YANDAN BİZE DESTEK OLMAK VE YANIMIZA KATILMAK İSTEYEN DİĞER HAYVAN DOSTLARI İÇİN, KAMPANYAMIZ 22 EKİM PAZAR GÜNÜ SAAT 14:00'A KADAR DEVAM EDECEK.

****************************************************************************************

Satılıyorlar.
Hediye ediliyorlar.
Kalem ya da silgiymiş gibi el değiştiriyorlar.
Horlanıp dışlanıyorlar.
Büyüdükleri veya havladıkları için sokağa atılıyorlar.
Korku nesnesi olarak algılanıyorlar.
Sokaklardan toplanıp birer çöpmüş gibi şehirlerin dışındaki "köpek çöplükleri"ne atılıyorlar.
İşkencelere, tecavüzlere, cinayetlere maruz kalıyorlar.
Oralarda çoğalmaya, üremeye devam ediyorlar.
Açlık, susuzluk, parazitler, türlü hastalıklar...
Gözlerden uzakta çok azı yaşayabiliyor. O da birilerinin olağanüstü çabası sayesinde.İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Cem Hakverdi'nin ikinci uzun metraj belgeseli Kara, Maske, Zeytin ve diğerleri; sokaklarda, uçsuz bucaksız arazilerde yaşam mücadelesi veren binlerce köpeğin ve onları hayatta tutmak için olağanüstü çaba sarf eden hayvan aktivistlerinin hikayesini anlatacak.

Çekimleri İstanbul, Sakarya ve Ağrı’da yapılacak olan belgeselin araştırma süreci tamamlandı ve prodüksiyon aşamasına gelindi. Elde edilecek olan desteğin tamamı prodüksiyon (teknik ekipman, ekip, ulaşım) ve konaklama) ve post-prodüksiyon (kurgu, müzik, çeviri) giderleri için kullanılacaktır.Bu filme neden ihtiyaç var?

Bu konunun öneminin farkında olan insanlar kendi olanaklarıyla, çoğunlukla da kendi sosyal medya hesapları üzerinden bazı paylaşımlar yapıyorlar. Bunun bir adım ötesinde bazen hazırlanmış kısa videolar da karşımıza çıkıyor. Bu çabaların hepsi çok önemli ve değerli olmakla birlikte maalesef geniş kitlelere ulaşma ve gündem yaratma noktasında oldukça yetersiz kalıyor.  En az bunun kadar önemli olan diğer bir sorun da, bugüne kadar,  “gerçekte nelerin yaşandığı”na ilişkin kapsamlı bir çalışmanın yapılmamış olması.


Yönetmen Hakkında

Cem Hakverdi İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.  Kara, Maske, Zeytin ve diğerleri yönetmenin ikinci uzun metraj belgeseli olacak. İlk filmi Hayat Bazen  (https://www.facebook.com/lifesometimesfilm/) 11-15 Ekim tarihlerinde Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali’nde gösterilecek. Bu filmi de ulusal ve uluslararası film festivallerinde gösterilerek kamuoyu yaratmasını ve sokaklarda, arazilerde yaşam mücadelesi veren köpeklerin yaşam şartlarının iyileşmesine katkı sağlamasını umut ederek hazırlıyor. 

Basında Çıkan Haberler

Birgün Gazetesi: https://www.birgun.net/haber-detay/kara-maske-zeytin-ve-digerleri-181711.html
Demokrat Haber: http://www.demokrathaber.org/roportajlar/kara-maske-zeytin-ve-digerleri-h90301.html
Yeşil Gazete: https://yesilgazete.org/blog/2017/10/01/kara-maske-zeytin-ve-digerlerinin-hikayesi-belgesel-oluyor/
Patipedia: https://patipedia.com/2017/10/05/orman-arazilerde-yasayan-kopeklerin-belgeseli-destek-bekliyor/


Ekip

Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
41.470 TL TOPLANDI
Hedef 40.000 TL
%103
203 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Başardı
Proje Sahibi
Cem Hakverdi
Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.