Kapımızdaki Ziyaretçiler (Visitors at the Door) Belgesel (Documentary)

Aralık 2018 sonlarında post prodüksiyon sürecini tamamladığım belgeselimin festival süreci başladı ve başvurular için maddi desteğe ihtiyacım var.
                                                                           

Çekimlerini ve post prodüksiyon sürecini Aralık 2018 sonlarında tamamladığım belgeselim "Kapımızdaki Ziyaretçiler" (Visitors at the Door) festival katılım sürecine başladı ve bu süreçte de maddi desteğinize ihtiyacım var. Belgeselde yer alan her türlü ulaşım, ekipman ve diğer masrafları kendim karşıladıktan sonra kar amacı gütmeden hem ulusal hem de uluslararası festivallerde izleyiciyle buluşturmak istiyorum. Festivallerin de başvuru ödeneklerini karşılayabilmek için yardımlarınıza ihtiyacım var.


Sinopsis

Evrende yalnız mıyız? Uzun zamandan beri insanlığın kafasını kurcalayan bir soru olmuştur. Günümüzde pek çok insan dünya dışı yaşamın varlığına inanmamaktadır. Fakat aynı zamanda birçok farklı ülkede birçok farklı insan da bu konuda ilginç deneyimler yaşamaktadır. İşte bu belgesel de Türkiye’de bu deneyimleri yaşayan bir grup tanığın hikayelerini anlatmaktadır.

Yönetmen Görüşü

Dünya dışı yaşam konusunda dünya çapında pek çok araştırma sürmektedir. Fakat bunların çoğunluğu Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avrupa kıtalarında yer almaktadır. Ülkemizde bu konuda pek çok hadise meydana gelse de ne yazık ki üzerinde durulmamaktadır. Yalnızca bazı gece programları ve Youtube videoları bulunmaktadır. Ben de küçük yaştan beri bu konuya ilgili birisiyim ve bolca bilgi birikimine sahibim. Birkaç senedir bu konuda farkındalık yaratacak bir belgesel yapmayı düşünüyordum ve sonunda isteğimi gerçekleştirdim. Birbirinden farklı hayatlara sahip dört insanın birbirinden farklı hikayelerini bu belgeselde bir araya getirdim.  Belgeselin orijinal müzikleri, ingilizce çevirisi ve afiş tasarımları dışında bütün süreçlerini bizzat kendim hallettim, gerçekleştirdim.

Bu belgeselin amacı inanmayan veya konuyla ilgilenmeyen insanlarda bir farkındalık yaratmak ve onlara farklı bir bakış açısı kazandırmak. Bu olayın sadece popüler kültür ürünü olduğunu düşünen insanlara ülkemizde de benzer olayların yaşandığını göstermek istedim. İnanıp inanmamak elbette yine izleyenlerin takdirine kalmış bir durum. Ülkemizde bu v.b. konulara gösterilen ilginin artmasını ve çalışmaların çeşitlenmesini umuyorum.  

                             
Buğra Mert Alkayalar kimdir?

1998 yılında Yozgat’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tekirdağ’da tamamladı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Sinema ve TV Bölümü’nde öğrenim görmeye başladı. 2017 yılının son çeyreğinde “Bir Heves Son Nefesin Olmasın” adlı projenin madde bağımlılığı konulu kamu spotu yarışmasında ikincilik ödülü sahibi oldu. 2018 yılının ilk çeyreğinde Kadir Özübek öncülüğünde verilen seslendirme ve dublaj eğitimini tamamladı. 2016-2018 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından verilen kurgu ve kamera eğitimini aldı. “Çözülme” adlı deneysel kısa filmiyle 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde finalist seçildi ve 6. Uluslararası Antakya Film Festivali'nde Seyirci Özel Ödülünü kazandı. Bakınız ve Arkreatif adlı internet sitelerinde sinema yazarlığı yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi Sinema ve TV Bölümü’nde öğrenim görmeye devam etmektedir.

Yönetmen Filmografisi

  • 2017 – Yok Oluş (Extinction) / Deneysel (Experimental), 5 dk 22 sn (5 min 22 sec)
  • 2017 – Kamu Spotu / Kurmaca, 58 sn (58 sec)                                                                                                                      (Bir Heves Son Nefesin Olmasın Projesi Kamu Spotu Yarışması 2.lik Ödülü/Second Prize)
  • 2018 – Seans (Session) / Kurmaca (Fiction), 14 dk 51sn (14 min 51 sec)                                                                        (Newark IFF Youth Festival 2018 Yarı Finalist/Semi Finalist)                                                                                                (Hollywood Screenings Film Festival 2018 Yarı Finalist/Semi Finalist)
  • 2018 – Ayrık (Separated) / Kurmaca (Fiction), 9 dk 50 sn (9 min 51 sec) (Newark IFF Youth Festival 2018 Yarı Finalist/Semi Finalist)
  • 2018 – Çözülme (Disintegration) / Deneysel (Experimental), 3 dk 33 sn (3 min 33 sec)                                  (Newark IFF Youth Festival 2018 Yarı Finalist/Semi Finalist)                                                                                         (25. Uluslararası Adana Film Festivali Finalist/25th International Adana Film Festival Finalist)                         (6. Uluslararası Antakya Film Festivali Seyirci Özel Ödülü/ 6th International Antakya Film Festival Spectator Special Prize)
  • 2018 – Kapımızdaki Ziyaretçiler (Visitors at the Door) / Belgesel (Documentary), 27 dk 36 sn (27 min 36 sec)

NİÇİN DESTEĞİNİZE İHTİYACIM VAR?

Dünya genelinde düzenlenen uluslararası film festivalleri başvuru esnasında belirli bir ücret talep etmekte ve bu ücretler de dolar bazında olduğu için türk lirası ile bir öğrenci için fazla bir miktar oluyor. Belgeselimi de Türkiye dışında da sergilemek istediğim için bu paralı ve prestijli festivallere katılmayı diliyorum. Bunun için de yardımlarınıza ihtiyacım var.


Maddi olarak destek olamasanız bile projemi sosyal medyada paylaşabilir ve sesimi duyurmaya yardımcı olabilirsiniz.
"Kapımızdaki Ziyaretçiler" (Visitors at the Door) KÜNYE

Yönetmen/Directed by

Buğra Mert Alkayalar

Tanıklar/Witnesses

Haktan Akdoğan

Hüseyin Şen

Melike Mungan

Memduh Kayışbudak

Yapım/Production

Türkiye/Turkey 2018

Tür/Genre

Belgesel/Documentary

Görüntü Yönetmeni/Director of Photography

Buğra Mert Alkayalar

Ses ve Işık/Sound and Lighting

Buğra Mert Alkayalar

Yapımcı/Producer

Buğra Mert Alkayalar

Kurgu/Edited by

Buğra Mert Alkayalar

Müzikler/Musics

Muhammed Aktunç

Semih Alar

İngilizce Çeviri/English Translator

Simge Hilal Nalbantlar

Poster Tasarımı/Poster Design

Muhammed Aktunç

 Teşekkürler/Thanks To

Alkayalar Ailesi

Demet Ak Bilsem

Haktan Akdoğan

Aysel Kızak

Ayça Demirkol

İrem Baydar
Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 7.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Buğra Mert Alkayalar
Eskişehir, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.