İTÜ Lagari Thrust Roket Takımı

Haziran ayında Amerika'da yapılacak olan Üniversiteler Arası Roket Mühendisliği Yarışması'na katılmamız için kalan maddi ihtiyaçlarımızı karşılamak istiyoruz.

      Dünyanın yaratıcı, zamanının ötesinde düşünebilen insanlara ihtiyacı var. Bizler bu insanlar olmaya adayız. Takımımız İstanbul Teknik Üniversitesi'nin, çoğunluğu Uzay Mühendisliği okuyan öğrencilerden oluşmakla birlikte, birçok fakülteden üyeler içeriyor. Dünyaya ülkemizin adını duyurmak, bizlerin de dünya çapındaki yarışmalarda başarılar elde edebileceğimizi göstermek istiyoruz. 


      Lagari Thrust Roket Takımı olarak bu yıl haziran ayında Amerika'da düzenlenecek olan Üniversiteler Arası Roket Mühendisliği Yarışması'na (IREC2018) katılacağız.

     Yarışmanın konsepti hedeflenen irtifaya ulaştıktan sonra faydalı yükünü dışarı bırakarak; faydalı yük görevini yaparken bütün parçaların paraşütle yere inmesinin sağlanacağı bir sonda roketi yapmak.

     IREC2016'ya, el yapımı motor ile çalışan 2,20 metre uzunluğunda ve dış çapı 14 cm olan bir sonda roketi ile katıldık; hedeflenen irtifayı 3 km olarak belirledik.


      IREC2018 için 20 kg ağırlığında, 12,5 cm iç çapında, 2,4 metre uzunluğunda bir sonda roketi hazırlıyoruz. Hedeflenen irtifamız ise yarışmada katılacağımız kategori olan 10 000 feet (~3000 metre).

                                                                                   Roketin genel görünümü


      Roketimiz için tasarladığımız faydalı yük ise roketten çıktıktan sonra aşağıdaki şekilde görülen kontrol yüzeylerini açıp fin hareketi ile GPS ile belirlenen koordinatlara iniş yapmaya çalışacak.
                                                                                                    Faydalı Yük Tasarımı


    2 kişilik vize ücreti dışında, gideceğimiz yerde konaklama, ulaşım ve gıda ihtiyaçlarını karşılama giderini 3000 TL olarak belirledik.

  Roketimizin çoğu parçasını tamamladık; ancak yarışmaya katılmak için gerekli olan vize ücreti, ulaşım, konaklama gibi giderleri karşılayacak yeterli miktarda maddi duruma sahip değiliz. Bunun için senin desteğine ihtiyacımız var.

   Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.460 TL TOPLANDI
Hedef 3.000 TL
%48
8 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Emre Sayın
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.