İki Yaka Yarım Aşk

1924 yılında Mübadele Antlaşması çerçevesinde teyzesi ve ninesi ile Selanik'ten ayrılıp, İzmir/Karaburun'a gelmek zorunda kalan Cemil'in hikayesidir.

 YÖNETMEN GÖRÜŞÜ;


Göç, göçmen, muhacir, yabancılık, hasretlik...
İnsan, çocukluğunda bu kelimelerin ne anlama geldiğini pek  bilemez. Büyüdükçe, kabuk bağlamış bir yaramızın  kanamaya başladığını hissederiz. Üçüncü nesil biz mübadil torunları, bu duyguları en çok hissettiğimiz yaşlardayız.   Yıllarca anneannemden ve  annemden mübadil hikayeleri dinledim. Çok zor koşullarda hayata tutunmalarını, başka ellerde yeni bir hayat kurmalarını hep takdir etmişimdir.
Bu proje benim için, sadece bir kısa film yapmanın ötesinde, küçük bir çocuğun dünyasından göçün yarattığı ağır travmayı anlatmaya çalıştım. Yıllarca bana anlatılanları, başkalarına resimleyerek anlatma ihtiyacı hissettim.


Desteklerinizle ;

- Kast , kurgu , post prodüksiyon,
-Festival Harcamaları,
-Tanıtım Masrafları karşılanacaktır.Bu kısa film için toplam bütçe 60.000 TL civarındadır.

Destekleriniz hayallerimin bu filmle  hayata geçmesini sağlayacak. Şimdiden tüm destekleriniz için teşekkür ederim. 

Ayrıca bu sayfayı sosyal medyanızda paylaşmayı unutmayın. Her paylaşım , projenin gerçekleşmesine bizi bir adım daha  yaklaştıracaktır.
Film Künyesi

Türü: Kısa Film (Kurmaca-Dram)
Yönetmen: Nurdan Tümbek Tekeoğlu
Öykü ve Senaryo: Nurdan Tümbek Tekeoğlu
Yapımcı: Nurdan Tümbek Tekeoğlu
Yapım Koordinatörü : Damla Altay
Kurgu: Naim Kanat
Görüntü Yönetmeni: Turan Tekeoğlu
Senaryo Danışmanı: Hilmi Zafer Şahin
Proje Danışmanı : Orhan Tekeoğlu
Sanat Yönetmeni : Emre Albayrak Şahin

Biz Kimiz?

Nurdan Tümbek Tekeoğlu
“1964’te İstanbul’da doğdum. Avusturya Lises'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldum ve Marmara Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nde doktora yaptım. 27 sene özel sektörde çalıştıktan sonra sinemaya gönül verdim ve TRT ödüllü İFAKAT belgeseli ve Moskova Film Festivali'ne seçilen ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ filminin yapımcılığını yürüttüm.2016'da bir AB Ödülü olan SUSY'i alan  SIRA DIŞI İNSANLAR, Windows to Europe ortak yapım ödülü alan RUDOLF NUREYEV:DÜŞLERİNİN ADASI, birçok ödülü olan İKİZ YILDIZLAR isimli filmleri yaptık. "İki Limon Satsam Daha İyi" isimli bir kitap yazdım.Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Öğretim Üyesiyim. EFA , EWA üyesiyim.

Orhan Tekeoğlu
“1954’te Trabzon Çaykara’da doğdum. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - Televizyon Bölümü’nü bitirdim. 25 yıl aralıksız olarak Anadolu Ajansı ve Milliyet gazetesinde ekonomi muhabiri, editör ve yazar olarak çalıştım. 2010’da İFAKAT belgeseli ile çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Bu belgeselde Karadeniz kadınlarının  doğaya karşı verdiği mücadeleyi anlattım. 2013’te ise ilk uzun metrajlı sinema filmim olan ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ filmini Trabzon ve Santa’da çektim. Halen Beykent Üniversitesi’nde Sinema -Televizyon alanında doktora eğitimime devam etmekteyim.”
2016'da bir AB Ödülü olan SUSY'i alan SIRA DIŞI İNSANLAR,Windows to Europe ortak yapım ödülü alanRUDOLF NUREYEV:DÜŞLERİNİN ADASI filmlerinin yönetmenliğini yaptım.Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Sinema dersleri vermekteyim. SEYAP üyesiyim.

Damla Altay
“1995’te İstanbul’da doğdum. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü alanında okumaya başladım. İKSV’de staj yaptım. Projede Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktayım. Üniversite eğitimim halen devam etmekte. Windows to Europe ortak yapım ödülü alan RUDOLF NUREYEV:DÜŞLERİNİN ADASI filminde yapımcı yardımcılığını üstlendim.

Naim Kanat
“1986 doğumluyum. Uzun yıllardır sinema sektöründe kurgu alanında çalışmaktayım. ARAF ve ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ ve daha birçok filmin  kurgusunu yaptım. Bu projede de kurgu alanında destek veriyor olacağım.”

Oyuncu: Selda Alkor

DESTEKÇİLER

 
Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
41.300 TL TOPLANDI
Hedef 25.000 TL
%165
150 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Nurdan Tekeoglu
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.