İKİ ELİN ARASINDA

Yaşadığı konuşma bozukluğu problemi yüzünden,arkadaşları tarafından dışlanan Osman'ın, kendisini ailesine ve arkadaşlarına kanıtlama mücadelesi."
 

İki Elin Arasında , Osman Yazıcı'nın çektiği 5.kısa filmdir. Nisan 2016 ' da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapım desteği alan , Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen proje daha sonra Ağustos 2017 de İzmir Fuarı kapsamında düzenlenen Sinema Burada Festivalin de  ' En İyi Proje ' ödülünü kazanmıştır. İki Elin arasında ayrıca Antalya Film Forum 2017 de yapım sonrası post prodüksiyon desteği için düzenlenen Kısa Film Work In Progress Platformunda finale seçilen 10 projeden biridir.
 

 

 


 

 

 

 • Merhaba ! Ben Osman Yazıcı, Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenlik 2016 mezunuyum. Bu zamana kadar bir çok kısa film çektim ve yaklaşık üçyüzün üstünde festivalde yarışma ve gösterim şansı elde filmlere imza attım. Sinema filmi yapmak, benim kendi içimde anlatamadığım duygularımın bir aracı ve anlatış biçimi. Bir önceki filmim ' İT ' mülteci çocuk işçilerin ülkemize kaçırılarak düşük ücretle çalıştırılmasını , çocukların yaşadığı mülteci olma sorununu irtelemişti. Bu hikaye ise tamamen realist bir durumdan beslenerek yazıldı ve çekildi. Dört yaşımdan buyana yaşadığım ' konuşma bozukluğu ' problemi yüzünden zorlu bir çocukluk,sıkıntılı bir gençlik geçirdim. Bu hikaye benim küçükken yaşadığım konuşma bozukluğu problemini hikayenin merkezine alarak,dışlanmış,ötekileştirilmiş,sıradan insanların,eğitim ve öğretimde bizim daima yanımızda olan öğretmenlerimizin aslında sadece bir insan olduklarını sosyal çevresine kendisini yeniden kanıtlamaya çalışan konuşma bozukluğu olduğu için susan,incinen 12 yaşında ki Osman'ı hikayesine odaklanıyor. 

 

 

 

 

 • Amacım,toplumumuzda iletişim sorunları üstüne ' kekeme' bir çocuk üzerinden gitmek ve aslında asıl sorunun iletişim problemi olduğunu anlatmak. Bu proje, 130 çocuğun ve velilerinin katılımı ile sette bulunan ' konuşma bozukluğu ' yaşayan bir çocuk ile ve onların güzel enerjileri ile hayat buldu. Amacım bir film çekmekten öte bunu iletişim kuramadığımız modern dünyada bir farkındalık yaratmak,özgüven eksikliği yaşayan insanların adım atmalarını sağlamaktı. Nitekim bu proje ile tiyatroya adım dahi atmamış çocuklar tiyatrolarda oyunculuk eğitimi almaya,set sayesinde bir çok arkadaş edinmeye fırsat buldular. 

 

 

 

 • Filmimiz yaklaşık ikiyüz kadar insanın emeğiyle, bir çok süzgeçten geçerek başarı ile çekimlerini tamamlamıştır. Yaklaşık 6 aylık bir önhazırlık , 5 günlük çekim süreci ile harika bir ekiple çekilmiş bir kısa film ' İki Elin Arasında ' 
 • Filmimize vereceğiniz en küçük bir destek ile , Osman ve dışlanan,ötekileştirilen tüm insanlara bir umut olacaksınız. İki Elin Arasında, sizin sayenizde ayakları sağlam bir şekilde,seyirci ile buluşacak,ülkemizi yurtdışı festivallerinde temsil edecektir. Bu proje ile birlikte insanlık adına bir adım atma niyetinde olduğumuzu bilmenizi isterim. Aşağıda bu projeyle alakalı bir çok samimi görsel bulacaksınız. Umarım bizimle bu projede söz sahibi olur ve bu projeye sahip çıkarsınız ! Saygılarımla.
"Osmanın YOLCULUĞUNU BİRLİKTE TAMAMLAYALIM!"

 

 

 • İki Elin Arasında Filmi'nin toplam bütçesi 48.000 TLdir.
 • Filmimiz Kültür Bakanlığı ve Sinema burada festivalinden yapım desteği kazanmasına rağmen bu para filmimizin toplam bütçesinin %20sine denk gelmektedir. Filmimiz için henüz Online Montaj, Ses , Afiş Tasarım , Color Grading ,Müzik ve Festival masraflarını karşılayacak bütçeyi bulamadık.
 • Filmimizde toplamda 130 çocuk görev almıştır ve bu çocuklara hiç bir ücret verilememiştir.
 • Filmimizde toplam 20 profesyonel oyuncu çalışmıştır ve bu insanlara hiç bir ücret verilememiştir.
 • Filmimizin yapımı türkiye şartlarında çok zorlu süreçlerle çekilmiştir. Kısıtlı imkanlarla birlikte filmimiz dostluk ve arkadaş desteği ile yapılmaktadır.
 • Tüm bunlara rağmen filme destek çıkan herkese sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum.

 

 

 • Filmimizi kitlesel fonlama yöntemi ile tamamlayarak , bitirmek istiyoruz. Kitlesel fonlama yöntemi ile projelerin hayata geçmesi için günümüzdeki en önemli alternatiflerden biridir. Özellikle fon olanakları kısıtlı ülkemizde bir filmin kendi fonunu böyle bir dayanışma sonucu yaratabilmesi fikrini bu yüzden değerli buluyoruz. Ayrıca buradan fonlanacak her filmin fon arayan bir sonraki projeye referans olabileceğine inanıyor ve bunu ana amaçlarımızdan biri olarak görüyoruz. Biz de bu filmi sizin desteklerinizle hayata geçirebileceğimize inanıyoruz. Gelin dayanışmayla bu hayali mümkün kılalım!
 • İki Elin Arasında projesine vereceğiniz her türlü destek için yeni çekeceğimiz projelerde sizi sette ağırlamak istiyoruz. Tüm bunların yanında,sinema adına gelecek tüm sorulara yanıt verebileceğimiz,sizinle filmin dvd'sini paylaşabileceğimiz bir buluşma günü ayarlamak istiyoruz. İnandığımız yolda,tüm zorluklara rağmen desteğinizi esirgemeyeceğinizi umuyoruz.
 • İki Elin Arasında , ayakları yere sağlam basmış,sinema adına söyleyecek sözü olan bir film. Filmimiz, konuşma bozukluğu problemi yaşayan Osman üzerinden, topluma,eğitim sistemine ve insan ilişkilerine tüm bunların yanında eğitim sisteminde ki merkeziyetçi hiyerarşik düzenin mağarasına bir ok fırlatma amacında.
 • Tüm bunların yanında,iyi organize olmuş ve iyi bir altyapı ile hazırlanan filmimizin tüm çabalarına sizinde bir katkınız olmasını diliyoruz.

 

 

 

 

İki Elin Arasında ' Sadece Maddi Destek ' Beklemiyor !

 

 

 • İki Elin Arasında sadece maddi destek üzerine kitlesel fonlama yapmak amacında değil. Biz bu projenin bir çok çocuğun gelişimine katkı sağladığını biliyoruz. Sizlerden ricamız, projemizi sosyal mecralarda paylaşmanız ve olabildiği kadar kişiye ulaştırmanızdır. 
Projemizle ilgili haberler :
 
http://www.kolektifsanat.com/manset-2/konusma-bozuklugu-bende.html
http://www.hurriyet.com.tr/gelecegin-yonetmenleri-iefde-40563752
http://www.kanalben.com/haber/431492/gelecegin-yonetmenleri-iefde.html
 
Bize Ulaşabileceğiniz adreslerimiz ;
 
www.yaziciosman.com
Mail : osman@yaziciosman.com
osmannyazici@gmail.com
https://www.instagram.com/ikielinarasinda
https://www.facebook.com/ikielinarasindafilm

 

 

 

 

 

 

 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
5.450 TL TOPLANDI
Hedef 25.000 TL
%21
45 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Osman Yazıcı
Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.