Her Şey Yolunda / Everything is Fine

2016 yılında çektiği 7 santimetre ile ulusal ve uluslararsı başarılara imza atan Metehan Şereflioğlu'nun yeni kısa film projesi, Her Şey Yolunda.

HER ŞEY YOLUNDA

Yönetmenden;

Yeni kısa film projemiz Her Şey Yolunda ile toplumun dayattığı cinsiyet kalıplarını ve erkeklik görevlerini yansıtarak, bir alt kültür hikayesi üzerinden ülke gerçeklerine ayna tutmayı hedefliyoruz. Küçük yaşta bir ailenin tüm sorumluluğunu üstlenen Bayram’ın hikayesini, sahte ve gerçek paraların metaforik anlatımını kullanarak ele alıyoruz.

Bayram, matbaadan aldığı sahte paraları küçük harcamalar yaparak gerçek paraya çevirecektir ve böylece ailesinin geçimini sağlayacaktır. Eylemini gerçekleştirmeye başladığı andan itibaren de kendini ruhsal değişimlerin ve erkekleşme olgusunun içinde bulacaktır

Toplumsal dayatmalar bizi ne kadar şekillendiriyor?

Metehan Şereflioğlu, önceki kısa filmi 7 Santimetre ile de Türkiye'deki toplumsal dayatmaların ergenlik dönemindeki erkek çocukları üzerindeki olumsuz etkilerine çarpıcı bir şekilde değinmişti.

Lise öğrencisi Erdem, aile ve okul hayatı arasında yaşadığı toplumsal baskı nedeniyle psikolojik bunalımlar ve kişilik çatışmaları yaşamaktadır. Aynı zamanda aile ve okul çevresi, Erdem'in saçlarını kestirmesi için baskıda bulunmaktadır. Diğer taraftan ise kız arkadaşı saçlarının uzun halini sevmektedir. Toplumsal dayatmanın ve ikilemlerin artması üzerine Erdem, kendini ruhsal problemlerin içinde bulur.

Her Şey Yolunda, yönetmenin önceki işinde olduğu gibi toplumsal gerçekçi bir bakış açısıyla aile, sosyal hayat ve "erkekleşme sancılarını" ele almaktadır.

Neden Fongogo;

Türkiyedeki sinema sektöründe, kaliteli filmler üretmek için devlet desteğinin yeterli olmadığının bilincindeyiz. Alternatif kaynakların yardımıyla filmimizi geliştirmek ve tamamlamak istiyoruz.

Finansman İhtiyacımız;

"Ulusal ve uluslararası yarışmalardan birçok ödülle dönen yönetmenin son kısa filmi Her Şey Yolunda için yaklaşık 60 bin lira olarak ön gördüğümüz bütçenin 23 bin 375 lirasını fongogo üzerinden aramaktayız. "

Elde edeceğimiz fonu filmimizin kalan çekimlerinde ve postprodüksiyon kalemlerinde değerlendireceğiz.

Öngördüğümüz bütçe;

Kostüm, sanat ve mekan giderleri: 6.500 TL

Ulaşım ve nakliye giderleri: 3.125 TL

Sarf malzeme giderleri: 3.250 TL

Postprodüksiyon: 10.500 TL


Finansal destekler sonucunda;

Metehan Şereflioğlu, filmini birçok festivalde gösterme imkanı elde edecektir, bu sayede Türkiye'deki sinema sektörü genç ve başarılı bir yönetmen tarafından uluslararası alanlarda tanıtılma fırsatını kazanacaktır. Aynı zamanda toplumsal problemlerin yalın ve akıcı bir sinematografik anlatımla dile getirildiği Her Şey Yolunda hedeflediği izleyici kitlesine ulaşacaktır.


Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
2.650 TL TOPLANDI
Hedef 23.375 TL
%11
11 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
s. gönül arslan
Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.