ENGELSİZ-EŞİT YAŞAMI,SANAT VE SPORLA MÜMKÜN KILAN YER: DÜŞLER AKADEMİSİ KAŞ

Düşler Akademisi Kaş, hayatlarında ilkleri yaşayan engelli ve dezavantajlı bireylere daha iyi imkanlar sunabilmek için desteklerinizi bekliyor!
DÜŞLER AKADEMİSİ KAŞ

Alternatif Yaşam Derneği (AYDER), Türkiye’deki engellilere ve bütün dezavantajlı gruplara yönelik “Engellilik” olgusuna alternatif çözümler öneren, yenilikçi ve sürdürülebilir projeler üreterek, “Engelsiz Türkiye”ye doğru giden yolda üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzere 2002 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Düşler Akademisi Kaş, 2013 yılından beri eski Çukurbağ İlkokulunda faaliyet gösteren bir Köy Akademisidir. Engellilik ve kronik hastalıklar başta olmak üzere gerekçesi ne olursa olsun toplumsal dışlanmayı yaşayan birey ve gruplara; alternatif, yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemlerle ücretsiz olarak eğitim, üretim ve ortak yaşam hizmetleri sunar. Akademide tüm çalışmalar gönüllülük esasıyla yürütülür.

Engelli ve engelsiz ayırımı yapmaksızın, kişileri maddi güçlerine, etnik kökenlerine ve kültürel farklılıklarına göre ayrıştırmadan yaşamak; her türlü farklılığa saygı göstermek bütünlüklü bir dünya kardeşliği , eşit haklar ve fırsatlar yaklaşımımızın en güçlü öğelerindendir. Herkes için engelsiz ve eşit yaşam bir var olma biçimidir ve “ insani olan hiçbir şey bize yabancı değil” dir.!

Tüm çalışmaların gönüllülük esasıyla yürütüldüğü Düşler Akademisi Kaş’ta, kurulduğu günden bugüne 1037 katılımcıya, 582 gönüllü eşliğinde ücretsiz kamp imkanı sağlanmıştır. 

Düşler Akademisi Kaş, sosyal dezavantajlı tüm bireylere eşit ve ortak yaşam alanı sağlayarak, bireylerin özgürleşmesine katkı sağlarken aynı zamanda bireyleri güçlendirme, kendilerini keşfetme ve farklı spor branşlarını deneyimleme fırsatı sunuyor.

Düşler Akademisi'ne destek olarak bir düşü gerçeğe dönüştürmek için katkı sağlayabilirsiniz! Bir düşü gerçekleştirmek demek, bir hayatı değiştirmek demektir!
Düşler Akademisi Kaş'da bireyleri spor ve sanat ile hayata entegre edebilmek için bu konular üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Katılımcı gruplar Düşler Akademisi Kaş tesisinde bir hafta boyunca, kendilerine uygun şekilde planlanmış haftalık programlar dahilinde outdoor aktiviteler gerçekleştirerek, aynı zamanda spor ve sanat atölyelerinden faydalanma imkanı bulurlar.

Düşler Akademisi Kaş'da katılımcı bireylerin outdoor aktivitelerde kullanmış oldukları "yüksek tırmanma parkuru ve parkurun teknik ekipmanları", gerçekleştirilen sanat atölyelerinde kullanılan araç-gereçler( boyama kalemleri, müzik aletleri, yoga minderleri vb.) ve katılımcıların performanslarını sergilediği sahnenin onarılması için maddi desteklerinize ihtiyacımız var.Siz de "Engelsiz Bir Yaşam Mümkün!" mottosuna inanıyorsanız, düşlerin gerçekleştiği yer olan Düşler Akademisi Kaş'a destek olun!


Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.750 TL TOPLANDI
Hedef 45.000 TL
%3
14 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Sonlandı
Proje Sahibi
Düşler Akademisi Kaş
Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.