ATATÜRK - Bir Ulusun Kurtarıcısı - Animasyon Film

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yıl dönümünde Türkiye'de ve dünyada ilk defa yapılan animasyon çizgi film armağan etmek istiyoruz"""""

Dünyanın İlk Atatürk Animasyon Çizgi Filmi

Film Hakkında

 

Atatürk hepimizin ortak değeri ve saygı duyduğu bir kahramandır. Onu anlatan Türkçe ve İngilizce bir çok kitap yazıldı. Ancak çocukların hatta yetişkinlerin de seyredebileceği bir Atatürk çizgi filmi yapılmadı. 

Bu noktadan yola çıkarak Atatürk'ü hiçbir siyasi tarafa çekmeden, doğru ve tarafsız bir şekilde tarihi gerçeklerden yola çıkarak anlatan, okullarda öğretmenlerin öğrencilerine tavsiye edeceği, konuya ilgi duyan yetişkinlerin de mutlaka seyretmek isteyeceği bir çizgi film yapmak için yola çıktık.

Bu çizgi film, kitap okumaktan sıkılan yeni jenerasyona, onların kullandığı araçlarla (bilgisayar, tablet ve akıllı telefon) Atatürk’ü ve yakın tarihimizi anlatmak için güzel bir araç olacaktır.  

Filmimizin içeriğinde Atatürk'ün önemli sözleriyle birlikte Cumhuriyet Bayramı, Zafer Bayramı, 23 Nisan gibi milli bayramlardan da bahsederek projenin güncelliğini koruyarak her dönemde seyredilmesi sağlanmış olacaktır.

Çizgi filmimizin senaryosu gereği Türkçe ve İngilizce olması, uluslararası platformda da ilgi görmesini sağlayacak ve daha fazla seyirciye ulaşacaktır.

Atatürk çizgi film projesi ile bize cennet bir vatan hediye eden Atamıza, aramızdan ayrıldığı 80. yıl dönümünde saygı ve sevgimizi ifade etmek ve ilk Atatürk çizgi filmini yaparak ona ithaf etmek istiyoruz.

Amacımız nedir?

  • Atamızın aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde ona bir çizgi film hediye edeceğiz.
  • Projemiz dünyanın ilk Atatürk çizgi filmi olacaktır.
  • Çocuklarımızın hatta dünya çocuklarının Atatürk'ü doğru bilgilerle tanıması sağlanacaktır.
  • Filmimiz Türkçe ve İngilizce olduğu için tüm dünyaya hitap edecektir.


Ekip

 

Tarih Danışmanı
Sinan MEYDAN
 

Ünlü tarihçilerimizden biri olan Sinan Meydan üniversite yıllarından itibaren Atatürk ve yakın tarih üzerinde çalışmıştır. 1997 yılından beri Eski Türk Tarihi, Atatürk ve Cumhuriyet tarihi üzerine araştırmalar yapmış ve çok sayıda kitap yazmıştır.

 

 

Sanat Yönetmeni
Orhan BÜYÜKDOĞAN

Türkiye’nin ilk çizgi filmcilerinden olan Orhan Büyükdoğan, Anadolu Üniversitesindeki Türkiye'nin ilk çizgi film bölümünün kurucularındandır.

 

 

Sinematografi Danışmanı
Yücel ÜNLÜ

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden mezun olan Yücel Ünlü TRT’de birçok projede çalıştı. Belgesel filmlere de imza atan Ünlü, belgesel atölyesi çalışmaları yapmakta ve bağımsız yönetmen olarak çalışmaktadır.

 

 

Dublaj Yönetmeni
Cemal ERDOĞAN
 

Sestanbul Akademinin kurucusu, kamera önü oyunculuk ve dublaj eğitmeni, tiyatro sanatçısı. Bir çok reklam ve animasyon filmde dublaj ve dublaj yönetmenliği yapmıştır.

 

 

Psikoloji Danışmanı
Ayşem YORULMAZ ULUTAŞ
 

 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimin hemen ardından, Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programına kabul almıştır. Nino Çocuk & Aile Danışmanlık’ta çalışmalarına devam etmektedir.  

 

 

Senarist, Yönetmen ve Yapımcı

Mehmet ŞENOCAK
 

AnimaTürk Animasyonun kurucusu, yapımcı ve yönetmen Mehmet Şenocak yüzden fazla kısa film yapmıştır. Baymak ve Turkcell başta olmak üzere birçok firmaya animasyon, reklam, ve haritalar hazırlamıştır.

 


 

Desteğiniz ile birlikte Atatürk Animasyon Çizgi filmimizin kampanyasını sosyal medya hesaplarınızdan duyurursanız seviniriz.

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
88.800 TL TOPLANDI
Hedef 85.000 TL
%104
289 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Mehmet Şenocak
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.