ALTIN ORMANA DÖNÜŞ

Büyülü gerçekçi bir drama olan Altın Ormana Dönüş kısa filminin set ekibinin emeklerinin karşılanması için fon oluşturabilmek istiyoruz."

Proje Hakkında

Altın Ormana Dönüş drama türünde büyülü gerçekçi bir kısa film projesidir. Altın Ormana Dönüş baba oğul çatışmasını ve aslında ailelerimizi ne kadar az tanıdığımızı vurgularken bilinç, bilinçaltı ve vicdan kavramlarını sorguluyor. Otoritenin vicdanıyla hesaplaşmasını bir çocuğun büyülü dünyasından ele alan Altın Ormana Dönüş’de görsel referansları oluştururan Klimt’in tablolarına Chopin’in Nocturne’leri eşlik ediyor.

Sinopsis

Avcılık yapan babası İbrahim’le (40) bir kasabada yaşayan Reha’nın (12) doğayla sıra dışı bir ilişkisi vardır. Ormanda geçirdiği günlerden birinde mantar toplarken geyik cini Buka ile karşılaşır. Buka ona Ateş Ağacı'nın sırrından bahseder. Buka’nın ona verdiği bu sır ile yaşamı değişecektir.

Mood board örnekleriStoryboard'dan kareler

 

Mehmet Emrah Erkanı  

Yönetmen/Senarist  

 

A. Emre Tanyıldız 

Görüntü Yönetmeni 

 

Mehmet Karaca

Uygulayıcı Yapımcı

 

Enis Danabaş

Location sound

 

Serdar Yılmaz

Sanat Yönetmeni 

Hande Tomris Kuzu

Kostüm Tasarımı

 

 

 

Ayşe Kaptan

Film Müziği 

 

 

Desteğiniz bizim için neden önemli?

Ekibimizin yukarıda yer alan anahtar isimleri projemize yaratıcılıkları ve mesleki birikimleriyle destek vermektedirler. Teknik ekipman, post prodüksiyon, konaklama, ulaşım gibi giderler için kurumsal destekler ve bireysel kaynaklar kullanılacak olup, projemize yapacağınız katkılar öncelikli olarak set emekçisi arkadaşlarımızın kaşeleri için kullanılacaktır. Her ne kadar projemiz ölçeğinde reklam kaşelerini karşılamak mümkün olmasa da, teşekkür İle emek ödenmeyeceğinden desteklerinizle oluşacak bütçeyi bu yönde değerlendireceğiz. Bu yüzden 10.000 liralık bir finansman oluşturabilmeyi umuyoruz. 
Her destek türü öykünün esin kaynaklarıyla isimlendirildi. Size en uygununu seçin! :)

 

Hedef

Bir yola çıkıyoruz. Hedefimiz daha önce yaptıklarımızdan daha iyisini üretmek, prestijli festivallere katılmak ve daha çok izleyiciye ulaşmak. Film yapmak kadar filmin izleyicisiyle buluşmasının öneminin de farkındayız. Ulusal ve uluslararası festival sürecinde sizleri bilgilendirmeye ve heyecanımızı paylaşmaya devam edeceğiz. 

Sizin de sosyal medya hesaplarınızdan sayfamızı paylaşarak bize destek olmanız çok değerli. Lütfen paylaşmaktan çekinmeyiniz. 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
10.350 TL TOPLANDI
Hedef 10.000 TL
%103
9 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Mehmet Emrah Erkanı
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.